Budownictwo

Co daje wynajem szalunków?

Niezwykła oferta wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Bardzo ważna okaże się również dbałość o klienta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą wcześniejsi kontrahenci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]