Budownictwo

Drzwi i okna aluminiowe coraz popularniejsze w budownictwie prywatnym

Więcej o oknach aluminiowych z Niepołomic.

Aluminium jest metalem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, z którego często wytwarza się drzwi oraz okna, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej stolarki z drewna bądź tej z polichlorku winylu. Do tej pory okna i drzwi z aluminium zazwyczaj montowane były w halach targowych, w biurowcach oraz w budynkach użyteczności publicznej, jakkolwiek w XXI w. montuje się je też w domach prywatnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Okna aluminiowe – ogromne przeszklenia to lepsze nasłonecznienie pomieszczeń

Stolarka aluminiowa jest niezrównana, gdy mówimy o wielkopowierzchniowych obiektach. To dlatego jest tak często wybierana przez architektów biurowców – pozwala na budowę obiektów, w których przeszklenia są znaczną część elewacji. Ten styl budownictwa przyjął się także w budownictwie indywidualnym – w ostatnich latach uznanie zyskują nowoczesne domki, w których stosuje się drzwi i okna aluminiowe do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem wnętrza są lepiej nasłonecznione, a domownicy mogą napawać się panoramą otaczającej ich przyrody.

Ważnymi zaletami surowca jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na oddziaływanie promieni słonecznych i wody oraz utlenianie, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to tworzenie dużych, wytrzymałych przeszkleń, często o dość niestandardowych konturach. Trzeba podkreślić, iż dzisiejsze produkty stolarki aluminiowej cechują się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – producent systemów okienno-drzwiowych oraz przesuwanych

Rodzimy producent okien i drzwi aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło dwóch dziesięcioleci. Oferta spółki jest bardzo szeroka. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przeciwpożarowe i przesuwane. W ofercie tego producenta znajdują się również systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad lub ramy wypełnione siatką, montowane na drzwiach, oknach i witrynach, które tworzą barierę chroniącą pomieszczenie przed owadami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w szerokiej gamie kolorów, m.in. kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych i w palecie RAL, dlatego bez przeszkód można dobrać najlepszą barwę produktu do planowanego projektu.

Dane:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]