Budownictwo

Ekologiczne domy drewniane – zalety

Więcej o domach drewnianych Kraków.

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla astmatyków, alergików oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]