Budownictwo

Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie odwiedź ten adres.

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można też efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]