Budownictwo

Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli chcesz nabyć okna skrzynkowe, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi obiektami. Często zauważyć je możemy w starych gmachach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy okazji zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na cztery elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zbudowanych przed laty – na przykład domach z czerwonej cegły.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, lecz od niedawna ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak dużo bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru oraz ekstremalnych mrozów.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]