Finanse

Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być sposobem sfinansowania większych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego maksymalna kwota to nawet 100 000 złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – mogą uzyskać nawet 500 000 PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym powinniśmy wiedzieć?

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wtedy o błędy, a ich efektem okazują się zazwyczaj ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując tak odsetki, jak i inne koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem niewątpliwie okażą się więc porady doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.