Finanse

O systemach mass collect

Tutaj uzyskasz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek często mających miejsce w trakcie tego procesu.

Bieżące monitorowanie przychodzących opłat – o zaletach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją między innymi mBank i część banków spółdzielczych) wypada rozważyć jego wdrożenie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia około 100 faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące śledzenie wpływających należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]