kantor internetowy, wymiana walut online
Finanse

Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko zmieniającym się świecie, ludzie zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy prócz przewalutowania?

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo nieskomplikowana jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z minionej doby. Drugim i niesłychanie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory online proponują również kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wskazany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) albo w określonym przez użytkownika dniu.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających komfort, a także ogromną niezależność w zarządzaniu pieniędzmi. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby zatrudnione czy też uczące się za granicą. Lecz zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.