Hobby i rekreacja Rozrywka

Kajaki mają konkurenta! To rafting Dunajcem

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży znana w Polsce od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dopasowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting na Dunajcu to także znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.