trekkingi Himalaje, wyprawy górskie
Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkową zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]