Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Wyprawy trekkingowe - zobacz aktualną ofertę.

Wyprawy w góry mają różne postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]