Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Chcesz poznać najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Małopolska ma możliwość poszczycić się gigantyczną rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz ładnymi widokami. Kolosalne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – ale nie jedynie. Wiele z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj również takie szlaki rowerowe, które są kłopotliwe technicznie, jak i trasy doskonałe do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie pejzaży.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze krajobrazy są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu kultowych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego plusem – prócz ślicznych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest zachwycająca powierzchnia i mnogość atrakcji oraz dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz interesująca przyroda, ale także przewyższenia i trudności techniczne na trasie.