Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Kliknij tutaj po więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które wyznaczone są w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie wywołują one zachwyt, jednak osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w polskich górach, gdy można zachwycać się wspaniałym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą ilością ostrych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w czasie dnia przez padające na nie promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, że dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują niezwykle strome stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również sporo łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla zaawansowanych i początkujących turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, lecz ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany czy grupę Tre Cime.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]