Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kliknij tu po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Turystów przyciągają zwłaszcza zanikające już lodowce, możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również malownicze widoki. Masyw tworzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]