Hobby i rekreacja Podróże i turystyka

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą wypraw? Nie zwlekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]