Instalacje przemysłowe

Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Jeśli potrzebujesz multiswitcha kaskadowego, kliknij tutaj

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy określona sieć będzie funkcjonalna, świadczy wiele cech. Musi oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować dużą czytelność przesyłanych danych, ale tak samo istotna jest możliwość łatwego jej powiększenia. Zrobienie dodatkowych połączeń nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych robót – w wyniku tego pozostali abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, z którymi powiększenie instalacji będzie szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach gniazdami oraz złączami, do jakich mocowane są kable. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wówczas, gdy nowy abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy jedynie podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju mają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co jest ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna ilość wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, lecz w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej ilości wejść. Bardzo ważna jest także separacja między wejściami a wyjściami – w największym stopniu wpływa ona na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w instalacjach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]