wzmacniacz kanałowy
Instalacje przemysłowe

Jak działa wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać telewizję naziemną. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką pełni jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się jak funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w miejscowościach górskich i tunelach

U dystrybutorów znajdziemy ogromną ilość mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na terenach, na których sygnał jest bardzo słaby. Działają na przykład w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – wytrzymują negatywne warunki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 odrębne wejścia – np. VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą mieć zastosowaną technologię redukującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od rodzaju urządzenia ma też trzy lub cztery specjalne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGITmax HD. Urządzenia te mają niezależne zasilacze oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]