Instalacje przemysłowe

Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Jeśli chcesz zamówić kabel światłowodowy, zobacz tutaj.

Kabel światłowodowy to z całą pewnością znaczące osiągnięcie techniki. Potencjał jego zastosowania jest ogromy. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy pojawia się niemalże w każdym obszarze naszego życia. Jest to produkt niezwykle zaawansowany, który cechuje się doskonałymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy znalazł zastosowanie na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest aktualnie w zasadzie niezastąpiony, jeśli idzie o linie telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia pomiędzy centralami a abonentami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo błędu jest niewielkie lub żadne. Sygnał jest doskonałe, co zapewnia najwyższą jakość tego, co słyszymy po drugiej stronie słuchawki telefonu. Z kolei elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie także rozgłośnie TV. Kable światłowodowe odznaczają się niewielkim ciężarem, a w związku z tym świetnie sprawdzają się w trakcie transmisji na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę przemieszczania się technikom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli popularna kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najistotniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które na ten moment dostępne są na rynku, różni od siebie między innymi jakość. Te najlepsze podlegają w procesie wytwarzania zaskakująco drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie należy bać się, że w czasie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Użycie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę zewnętrzną, za sprawą której kabel odporny jest na wpływ szkodliwych czynników i tym samym długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bez wątpienia wielki krok naprzód, jeśli idzie o wykorzystywane współcześnie rozwiązania techniczne.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]