transmodulator
Instalacje przemysłowe

Transmodulator – co to za urządzenie?

Jeśli mówimy o jakości otrzymywanego obrazu, nowoczesna telewizja wymusza wykorzystanie mnóstwa elementów, które spowodują, że możliwy jest odbiór rozmaitych programów na naprawdę świetnym poziomie. Elementem, który z całą pewnością zasługuje na naszą uwagę jest transmodulator – urządzenie o nieco zagadkowo brzmiącej nazwie.

Transmodulator – co to takiego i jakie jest jego zastosowanie?

Pojęcie to większości z nas jest kompletnie nieznane. Okazuje się jednak, że transmodulatory mają naprawdę niezwykle rozległe zastosowanie. To rzadko kojarzone urządzenie powoduje, że z jednego źródła obraz wysyłany jest na kilka ekranów. Co to oznacza? Mając transmodulator, można wyświetlać na przykład reklamę na kilku odbiornikach w tym samym czasie. Transmodulatory sprawdzają się więc chociażby w ogromnych centrach medycznych, w których w poczekalniach – w kilku miejscach – znajdują się ekrany telewizyjne sprawiające, że oczekiwanie na wizytę jest bardziej przyjemne. To urządzenie także powszechnie stosowane w galeriach handlowych, w których bardzo często stosowane są ekrany emitujące rozmaite reklamy. Transmodulator sprawia, że równocześnie ten sam obraz zobaczyć można na paru odbiornikach. Transmodulator można wykorzystywać jeszcze w innym celu – świetnie wzmacnia sygnał telewizyjny oraz poprawia jakość obrazu. Stosować można go np. w domu, gdy z jakiegoś powodu widoczny na ekranie telewizora obraz nie jest idealny.

Transmodulator – jak to używać?

Transmodulatory są najczęściej urządzeniami całkowicie niezależnymi. Oznacza to, że nie musimy wykorzystywać nawet niewielkich dodatkowych szafek. Nie ma wątpliwości, że jest to wielka wygoda, która powoduje, że korzystanie z tego urządzenia nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Sprzedawane dzisiaj transmodulatory odznaczają się doskonałą jakością, a więc gwarantują pracę na doskonałym poziomie. Jednocześnie ich cena jest przystępna. W efekcie na korzystanie z tego urządzenia decyduje się wiele firm i osób.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]