Instalacje przemysłowe

Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy na telewizję przy porannej kawie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Najlepszym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Punkty ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale też radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Dzisiaj stosować można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]