Kosztowności Robienie zakupów

Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli potrzebujesz srebrnych wisiorków, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką albo wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.