Kosztowności

Kolczyki srebrne

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne kolczyki, wejdź na http://tinyurl.com/zcmahmm

Kolczyki srebrne to najbardziej popularny i najczęściej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Popularność zawdzięczają pewnie dużemu zróżnicowaniu wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i dodatkowo chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o matowej powierzchni i oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są 2 rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]