Informatyka Marketing, promocja, reklama

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.