Hobby i rekreacja Marketing, promocja, reklama

Gadżety dla biegacza – co oferują organizatorzy biegów?

Bieganie stało się w ostatnim czasie preferowaną dziedziną sportu wielu Polaków. To aktywność, którą można praktykować wszędzie, ponieważ nawet w ogromnych miastach znajdą się deptaki oraz spore parki, gdzie można biegać. A co istotne – jogging nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczą wszak solidne buty, absorbująca pot koszulka i ociupina chęci.

Pakiety gadżetów dla biegacza – nie tylko izotoniki i koszulki

Również w niedużych miasteczkach co roku organizuje się biegi, w których biorą udział zarówno zawodowcy, jak i miłośnicy tego sportu. Zapisanie się na takie wydarzenie sportowe w szeregu przypadków wiąże się z niedużą wpłatą, w ramach której poza dopuszczeniem do startu biegacze dostają także mały zestaw gadżetów. Bazą takiego pakietu startowego z reguły jest numer startowy,koszulka biegowa , czasem izotonik. Jednakże coraz częściej promotorzy imprez biegowych dodają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej prestiżowych wydarzeniach sportowych są to być m.in. nerka, czyli pas sportowy na biodra, nieduży ręcznik do wytarcia potu albo opaska do biegania, w której można trzymać klucze albo telefon. Zawodnicy bardzo lubią otrzymywać takie komplety gadżetów, ponieważ nawet jeśli nie wywalczą w zawodach pozycji na podium, to koszulka z logo imprezy będzie stanowić namacalną pamiątkę z uczestnictwa w biegu. Co najważniejsze, jest to pamiątka przydatna, którą biegacz może ubierać podczas swoich treningów.

Wykorzystanie gadżetów dla biegaczy do celów promocyjnych

Duże i małe eventy sportowe raczej nie poradzą sobie bez wsparcia patronów, którzy pokrywają koszty ich organizacji. Zwykle logo organizatorów i sponsorów biegów zamieszcza się nie tylko na ulotkach lub billboardach promujących wydarzenie, ale również i na gadżetach rozdawanych sportowcom. W zależności od rodzaju tworzywa czy tkaniny, z którego wykonane zostały gadżety dla biegaczy, do umieszczenia na nich logo patronów stosowane są przeróżne techniki nadruku. W przypadku koszulek jest to zwykle sitodruk gwarantujący wysoką żywotność grafiki.