Marketing, promocja, reklama Usługi

Jak promować firmę w mapach Google? O wirtualnym spacerze

Wirtualny spacer Google Maps. Uzyskaj rzetelną pomoc specjalistów w tym zakresie.

Promocja firmy w Mapach Google to aktualnie jeden z najistotniejszych punktów reklamy marki w sieci. Dzięki niej będziemy widoczni dla osób wyszukujących konkretnej usługi w danej lokalizacji i umożliwia to pozyskanie nowych klientów. Istnieje fenomenalny sposób, aby pośród sporej ilości podobnych przedsiębiorstw w naszym mieście wyróżnić się na Mapach Google i zdystansować konkurencyjne marki. Jednak czym jest wirtualny spacer? Czy powoduje, że promocja firmy w Mapach Google staje się skuteczniejsza? Dlaczego warto w niego zainwestować? Odpowiedzi przedstawiamy w niniejszym artykule.

Jak działa promocja firmy w Mapach Google?

Promocja firmy w Mapach Google polega na dodaniu wizytówki w Google Moja Firma i zaistnieniu na mapie w danej miejscowości. Od tej pory jesteśmy oznaczeni na mapie Google jako pinezka i wyświetlani użytkownikom poszukującym konkretnych przedsiębiorstw, ofert czy marek. Jakkolwiek sama widoczność w tym miejscu może nie wystarczyć, aby wyprzedzić konkurencyjne marki i przyciągnąć do siebie klienta. Aby promocja firmy w Mapach Google przyniosła efekty, trzeba wykonać kilka dodatkowych działań, które pomogą nam sprawniej się reklamować. Na pewno należeć do nich będzie uzupełnienie w wizytówce Google wszelkich aktualnych danych, stosownej prezentacji firmy, adresu www naszej strony internetowej oraz umieszczenie estetycznych fotografii. Istnieje też inna znakomita metoda na promocję naszej firmy w Google Maps, dzięki której wyróżnimy się z tłumu wielu marek, gdyż nadal mało podmiotów ją wykorzystuje. To wirtualny spacer po firmie, który można umieścić jako dodatek tradycyjnych zdjęć w wizytówce na Google Maps.

Promocja firmy w Mapach Google – czy warto?

Wirtualny spacer po firmie to spacer w stylu Google Street View, ale prezentujący nasz lokal bądź biuro. Przy użyciu wirtualnego spaceru możemy chodzić po korytarzach i zajrzeć do pomieszczeń. Taki spacer możemy też odbywać na przeróżnych urządzeniach np. telefonach komórkowych lub w okularach VR. Umożliwia to potencjalnemu klientowi szybkie i wygodne sprawdzenie wszystkich „zakamarków” naszej firmy. Choć technika ta nie jest trudna do wykonania, jest niesamowicie efektowna i przykuwa uwagę wielu internautów. Nadal jednak niedużo przedsiębiorstw postanawia ją użyć, pomimo tego, iż wirtualny spacer Google ma sporo atutów i jest jedną z najskuteczniejszych metod na udaną promocję firmy w Mapach Google oraz wyprzedzenie konkurencyjnych firm w naszej lokalizacji. Powinno się uzupełnić wizytówkę na Mapach Google o taki spacer, gdyż sama wyszukiwarka wyróżnia wizytówki posiadające profesjonalnie wykonane fotografie wysokiej jakości oraz wirtualne spacery. Również klienci, mając możliwość zwiedzenia naszego sklepu, restauracji czy gabinetu medycznego, szybciej przekonają się do korzystania z naszych usług. Raz wydane środki na opracowanie wirtualnego spaceru będą działały na naszą korzyść przez kolejne lata bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dane:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]