Ochrona i bezpieczeństwo

Tabliczki na drzwi – sposób na ułatwienie funkcjonowania

Sprawdź, gdzie kupić tabliczki na drzwi.

W każdym budynku znaleźć można bardzo dużo różnorakich pomieszczeń o większym lub mniejszym znaczeniu. Sprawne przemieszczanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale również osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę szeroki. Jakie tabliczki na drzwi można kupić? Czym charakteryzują się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co rekomenduje się nimi oznaczyć?

Właściwe oznakowanie budynku ma wpływ na przejrzystość jego funkcjonowania. Nie ma znaczenia czy mówimy o biurze, przedszkolu, sklepie czy urzędzie – czytelne oznaczenie pomieszczeń umożliwia szybkie odszukanie sali, która na dany moment jest naszym celem. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku banków, biur oraz urzędów tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje poszukiwana przez nas na dany moment osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie zmieniać znajdującą się na nich informację. Dzięki temu w sytuacji, gdy np. w zakładzie pracy zwalnia się pracownik, nazwisko na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to w konsekwencji zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy – nie trzeba przecież przeznaczać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Z pomocą tabliczek na drzwi można bez trudu rozdzielić miejsca o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzono dla załogi danej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny wchodzić. Stosując tabliczki na drzwi, można też oznaczyć punkty, w których palenie jest zakazane. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Często na tych tabliczkach w miejscu napisu znajduje się przekreślony symbol papierosa. Dla większości osób przekaz tego znaku jest zatem nadzwyczaj jasny. Wspomnieć należy również, iż tabliczki informacyjne wiesza się także przy wejściu do obiektów, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają problemy z poruszaniem się.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]