Oświata

Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Jeśli interesuje Cię korzystna oferta kursu modelowania 3D, skieruj się na https://bit.ly/3nG3NSr.

Świat grafiki nieustająco się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wymaga w tej chwili ogromnych nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela

Korzystanie z dowolnej aplikacji można opanować we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz bywa niezwykle frustrujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim osobom, które dopiero poznają program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w branży gier wideo, filmowej i projektowej. Opanowanie programu Blender 3D otwiera więc mnóstwo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu artyści i hobbyści, którzy pragną rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności bądź spróbować nowych form ekspresji.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]