kurs architektura, kurs rysunku architektonicznego Kraków
Oświata

Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromną popularność wpływa mnóstwo czynników – głównie fakt, iż są to niezwykle ciekawe studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest skierowana do osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, a także specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i historia sztuki

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko lekcje rysunku, ale też porady zawodowców pomagające przygotować się lepiej do egzaminów – m.in. na temat tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu lub za granicą). Uczniowie mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim uczniom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]