Oświata

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Kluczowe wiadomości na temat malarstwa cyfrowego. Przekonaj się!

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki do kreowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest dużo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż powstał jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się głównym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak aby rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania i ważne triki wykorzystania pędzli, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]