Podróże i turystyka Rozrywka

Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą aktywnych wypraw? Nie czekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Znane są dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop muszą zaplanować sobie tak, by zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Okazja na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wyprawy to starannie zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne rejony naszej ojczyzny i świata z zupełnie nowej perspektywy. Harmonogram takich podróży jest wypełniony niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to także kapitalna sposobność, by zdobyć kolejne kwalifikacje, bo nierzadko wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do poznania zasad właściwego zachowania się w danym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie zejścia lawiny. Wypada też podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Dokąd aranżowane są wyprawy dla aktywnych?

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie w bliższych i dalszych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wycieczki do Namibii bądź w Himalaje.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]