wyprawa w alpy
Podróże i turystyka Rozrywka

Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Sympatycy gór, którzy poznali już dogłębnie wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne europejskie góry. Szereg z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego świata, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Do kogo adresowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo ciekawych ofert skierowanych do miłośników gór o różnorodnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają wystarczającą kondycję fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezspornym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w niewielkich, maksymalnie 7-osobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym przeżyciem, niosącym dumę z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]