Podróże i turystyka

Skitury – wycieczki po górach na nartach

Jeśli ciekawi Cię aktualna oferta skitur, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam na ogół tylko po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart oraz butów.

Chcesz upewnić się, że dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]