Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Jeśli potrzebujesz aparatu do presoterapii, skieruj się na ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym przepływ limfy. Istnieje sporo wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niesłychanie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za pomocą przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]