kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej
Hobby i rekreacja Robienie zakupów

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]