Robienie zakupów

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Dowiedz się więcej o mopie do podłogi na verdeavis.pl.

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Wiadro i dobrze dobrany trzonek – ważne akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni radzimy używać zestawu mopa z wiadrem.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]