Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Kup shutters.

Planując wystrój wnętrza, z rzadka przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli firanki i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego produkowane są okiennice dekoracyjne shutters

Podstawowym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu lokatorów. Produkuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Shuttersy instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się jeszcze dość rzadko, ale większość z pewnością widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, bowiem te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Australii.

Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, żeby założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, przez co podwyższają wartość domu. Trzeba też podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania linek, co posiadacze psotnych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać zwisające żyłki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]