kombinezon motocyklowy
Hobby i rekreacja Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Co daje kombinezon motocyklowy?

Jazda na motocyklu łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nieraz również z niewielkim dyskomfortem. Żeby zmniejszyć niekorzystny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Kombinezon na motocykl albo specjalne spodnie w komplecie z kurtką zablokują odczuwanie pędu powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu kontuzji. Tak jednak będzie jedynie wtedy, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto więc kupić? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wariant jedno- a może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiadamy w poniższych akapitach.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motor preferują najczęściej uczestniczący w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby z rzadka pokonujące wielokilometrowe trasy bez dłuższych przystanków. Zapewniają one wysoki stopień ochrony w razie wypadku. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem komfortu ich zakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, np. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co może być szczególnie kłopotliwe. Dlatego motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, zdecydowanie powinni kupić dwuczęściowy kombinezon na motor. Gwarantuje on optymalną w większości sytuacji ochronę, a jednocześnie można go bez problemu ubrać i zdejmować.

Kombinezon na motor – weź pod uwagę nie tylko jego krój

Model kombinezonu motocyklowego to jednak nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo znaczący jest surowiec, z którego został on uszyty. Tu do wyboru mamy najczęściej skórę i odpowiednie tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają mają dość mały potencjał wentylacji, ale wspaniale chronią w czasie upadku. Należy jednakże zaznaczyć, iż coraz więcej tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]