Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Przykłady z zastosowaniem shuttersów w sypialni zobaczysz tutaj.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła przenikającego do pomieszczenia

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Dlatego więc trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma duży wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]