Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Kapsułki Nespresso zamienniki. Więcej na cafessima.pl

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Roma, Firenze, Venezia oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla i Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]