Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie wnętrz

Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości zwykłego Polaka i sporadycznie bywa umniejszana. Mieszkańca naszego kraju mają świadomość, że czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, mocno oddziałuje na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom dużych aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany region, tym większa groźba pojawienia się znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego podatni są w szczególności rezydenci większych miast i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery ogromne ilości tych pyłów. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak m.in. AirFree, Meaco czy LIFAair, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, zatem nie jest to obecnie nowość na naszym rynku. Co istotne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, często mają one również inne dodatkowe funkcje.

Typy i przeznaczenie oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego bez problemu znajdziemy sprzęt właściwe do określonej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem swobodnie można przenieść je między pomieszczeniami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą powodować liczne reakcje alergiczne bądź choroby, jak również niebezpieczny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia lepszy sen. Część urządzeń posiada też czujniki wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom podatnym na alergie.