Hobby i rekreacja Robienie zakupów

Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Chcesz nabyć spodnie bryczesy? Skieruj się tutaj.

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]