Hobby i rekreacja Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Jakie rękawice na motor wybrać?

Jeśli szukasz rękawic na motor, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Rekawice-motocyklowe-155.html.

Kupno rękawic na motor jest na ogół najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty, jednak ich stosowny dobór jest niesłychanie ważny. Liczni specjaliści uważają, że są one wręcz podstawowym – obok, rzecz jasna, kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. W czasie upadku ludzie mimowolnie podpierają się rękoma, wobec czego to one przyjmują większość siły uderzenia. Rękawice na motor muszą więc ochraniać dłonie, ale równocześnie powinny zapewnić im maksymalny zakres ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest zatem prostym zadaniem. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać model, który będzie stosowny do panujących aktualnie warunków?

Rękawice na motor – najpopularniejsze rodzaje

Kupując rękawice na motor, wskazane jest zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakich sytuacjach będziemy ich używali. Istnieje kilka typów rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są przede wszystkim do potrzeb kierowców kochających szybką jazdę. Jeżeli jednakże przedkładamy wolniejszy styl jazdy, warto kupić rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały uszyte w ten sposób, żeby zapewnić najwyższą wygodę w trakcie wielokilometrowych podróży). Motocykliści praktykujący off-road, powinni natomiast postawić na rękawice cross, które dedykowane są do względnie wolnej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się stosować ich do jazdy po asfalcie. Dodatkowo zupełnie odrębnym typem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice na motor, które zapewnią ciepło i bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – zwróć uwagę na to, z jakich materiałów są uszyte

Przy wyborze rękawic na motor warto zawsze sprawdzić, z jakich materiałów są one wyprodukowane. Polecamy te uszyte ze skóry – z reguły bydlęcej, kangurzej czy też koziej, a również te wzmocnione kevlarem oraz innymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Zalecamy również wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do rękawic na motor. Są nimi na przykład wkładki, które zapewnią wygodną jazdę również w bardzo niskich temperaturach.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]