Nasze porady Robienie zakupów

Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Potrzebujesz himalajskiej soli? Odwiedź ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów oraz elementów śladowych, co sprawia, iż jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, że sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Wykorzystanie soli himalajskiej

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią ładny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]