Robienie zakupów

Lampy solne – cechy lecznicze

Wszystko o sklep lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały rozległą popularność. Należy przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia i właściwego samopoczucia.

Dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]