Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Maska ochronna – zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusami

Sprawdź, gdzie zamówić maseczki ochronne, wejdź na www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maska ochronna kojarzyła się jedynie z medykami lub turystami z Chin zwiedzającymi nasz kraj. Ostatnio z uwagi na pojawiające się często ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone codziennie.

Do czego służy maseczka ochronna na twarz?

Maseczki na twarz zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę. Niektóre maski zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni zabezpiecza twarz, a w szczególności oczy, przez które też może dochodzić do infekcji. Maski na twarz powinny być noszone przez pielęgniarki, lekarzy czy strażaków, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami zarażonymi. Pozostałym ludziom takie maski przydadzą się do ochrony przed niebezpiecznymi wirusami w trakcie podróży transportem publicznym lub codziennych zakupów. W czasie zagrożenia zachorowaniem na niesłychanie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to bezsprzecznie przymusem.

Jak wybrać maski ochronne na twarz do powszedniego użytku?

Maska na twarz powinna mieć kontakt ze skórą jedynie nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki ochronne powinny być komfortowe oraz gwarantować swobodne oddychanie. Rekomenduje się nabywać maski ochronne, które przed zapakowaniem zostały ozonowane i które uszyto z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w medycynie. Z niektórych masek można korzystać wielokrotnie, oczywiście pod wymogiem zachowania zaleceń znajdujących się w dołączonej do nich instrukcji.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]