Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Masz jednoślad? Kup koniecznie kurtkę na motor!

Znajdź kurtkę na motocykl.

Motocykliści są świadomi tego, iż w pełni wygodna podróż na jednośladzie zapewni jedynie dobrze dopasowana do tego odzież. Z tej przyczyny w garderobie każdego fana motocykli musi wisieć choć jedna kurtka na motocykl z prawdziwego zdarzenia. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj nadzwyczaj szeroka, więc bez większych trudności można kupić zarówno kurtki tekstylne, jak i skórzane, które zaspokoją wymagania nawet najbardziej wybrednych motocyklistów.

Skórzane kurtki na motocykl – większa protekcja motocyklisty w przypadku upadku

Jazda na jednośladzie jednoznacznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej po dziś dzień kurtki wytworzone z tego materiału uznawane są za najodpowiedniejszy wybór pod względem trwałości i jakości, co rzecz jasna przekłada się również na ich wyższe ceny. Wbrew ogólnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość skórzanych kurtek na motor posiada sportowy fason, a nie tradycyjny wygląd rodem z amerykańskich filmów z lat 80-tych. Nie znaczy to, że nie znajdziemy w sprzedaży słynnych skórzanych ramonesek.

Niewątpliwą zaletą skórzanych kurtek motocyklowych jest przede wszystkim ich znaczna odporność na uszkodzenia, stąd w razie upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi gwarantują mu lepszą protekcję. Do sfery przesądów powinno się też przenieść już pogląd, że kurtka skórzana jest ciężka i nieelastyczna – te uszyte z nubuku czy skóry bydlęcej niewiele różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych wyprodukowanych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę na motocykl?

Kurtka motocyklowa powinna być komfortowa, zatem rekomendujemy kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kurtka jest dobrze dobrana do naszej figury. Lecz kupowanie kurtki na motocykl w sieci to także dobra alternatywa, zwłaszcza jeśli nabyło się uprzednio już inną odzież od danego producenta bądź dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka motocyklowa musi przylegać do ciała, lecz nie powinna utrudniać jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij dłonie na wprost tak, jakbyś trzymał kierownicę. Jeśli rękawy zasłaniają nadgarstki to oznacza, że dany rozmiar jest za duży. Zbyt obszerna kurtka motocyklowa podnosi prawdopodobieństwo urazów, gdyż w czasie upadku może dojść do zmiany pozycji protektorów względem ciała kierowcy i w rezultacie nie spełnią one swojej misji. Dla optymalnej wygody należy zwrócić również uwagę, czy kurtka posiada paski dostosowujące jej szerokość w pasie, na ramionach i w tułowiu.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]