Robienie zakupów Wyposażenie wnętrz

Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Zobacz, gdzie nabyć lampę solną

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to rzeczy funkcjonalne – częściej to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są estetyczne i łatwo można je dopasować do wystroju domu, bo występują w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma brył soli o identycznych kształtach i wzorze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im różnorodne formy, np. kuli albo piramidy.

Skąd wzięła się popularność lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i łagodny, toteż zaleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres lub brak snu, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]