Hobby i rekreacja Robienie zakupów

Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Jeśli potrzebujesz ochraniaczy dla konia, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Ci, którzy na co dzień nie są zainteresowani jeździectwem, nierzadko są zaskoczone, że nogi koni powinno się zabezpieczać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest dość bogaty i w sklepach dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnorodnych materiałów. To sprawia, iż nawet obeznani jeźdźcy miewają czasami kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – kup typ zgodny z aktywnością, którą podejmuje zwierzę

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w danej chwili bierze udział. Jest mnóstwo kategorii ochraniaczy: crossowe, rajdowe, skokowe, ujeżdżeniowe, stajenne, transportowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych ma nieco inne funkcje. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują ryzyko wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również ran, które niekiedy zdarzają się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu znakomicie absorbują siłę uderzenia, a jednocześnie dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną zabudową skoncentrowaną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni oraz boków nogi konia, co chroni ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które z uwagi na udział w różnorodnych turniejach jeździeckich wożone są często nawet setki kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być wykonane z tworzyw, które nie będą powodować zadrapań nawet podczas wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich zamówisz też kaloszki dla koni, które opracowano dla zwierząt biorących udział w wyścigach. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich tworzyw wytwarzane są są ochraniacze dla koni?

Kupujący szukający ochraniaczy dla konia zderzą się z niezmiernie szeroką ofertą artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko materiałem, z których są wyprodukowane, ale kosztem. Naturalnie, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze skórzane, aczkolwiek wymagają one stosownej troski i konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku za jakiś czas będzie trzeba wymienić je nowe. Inne tworzywa, z których robi się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są też kaloszki dla koni wytwarzane z kauczuku.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]