Budownictwo Robienie zakupów

Piękno i wytrzymałość naturalnego surowca – drzwi wejściowe drewniane

Więcej o drzwiach zewnętrznych ocieplane

Drzwi wejściowe spełniają kilka funkcji – oddzielają od zgiełku dobiegającego z dworu, ochraniają dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz strzegą przed włamaniem się złodziei. Czy opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe – zestawienie nowoczesności z tradycją

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją wytrzymałość oraz parametry techniczne od lat cieszą się ogromną popularnością. Drewno wygląda znakomicie i można je wykończyć na rozmaite sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe, a mimo tego w pomieszczeniach panuje komfort termiczny. Szukając drzwi do domu wypada wziąć pod uwagę modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Z uwagi na swoje cechy dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – nie odkształcają się i trudno je uszkodzić, więc rewelacyjnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe na wymiar

W sprzedaży znajdziemy również drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla osób, które kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które zrealizuje spersonalizowany wzór na zlecenie, a jednocześnie da wieloletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić wspaniale wyglądające szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą również wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, należy też zauważyć inne cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, dzięki czemu sforsowanie ich jest utrudnione. Gwarantuje to domownikom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają także trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg drewniany lub aluminiowy. Aby zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu stosuje się impregnaty najwyższej jakości.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]