Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

Kliknij tutaj, aby kupić kapsułki z kawą.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Dzisiaj do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]